Odwrócona klasa - włączenie uczniów w kreowanie procesu kształcenia

02.07.2020
W roku szkolnym 2019/2020 został zrealizowany projekt "Odwrócona klasa - włączenie uczniów w kreowanie procesu kształcenia" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 a realizowanego przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie.
Zajęcia odbywały się od października 2019 do czerwca 2020 w ilości 40 godzin lekcyjnych. Uczestniczyli uczniowie klas 7 i 8.  Odbywały się lekcje stacjonarne oraz online.
Zajęcia obejmowały zakres z informatyki i matematyki: problematyka obliczeń w oparciu o MS EXCEL, wykorzystanie programów i platform edukacyjnych do wspomagania uczenia się (GeoGebra, LearningApps, Matzoo, Dzwonek.pl, Eduelo, Kahoot), ćwiczenia w programowaniu (gra Sciottie Go), praca z chmurą - tworzenie gier edukacyjnych,  praca z platformą Genially – tworzenie wizualnych i interaktywnych treści, tworzenie kodów QR przy pomocy generatora.
Zorganizowany został również wyjazd  do Warszawy na warsztaty  z TECHNIK EFEKTYWNEGO UCZENIA SIĘ I BEZPIECZEŃSTWA W SIECI.

Prowadzące projekt: Agnieszka Pałka, Ewa Decyk, Agnieszka Wińska.