Szkoła Podstawowa nr 4
im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie

mlegitymacja

MLEGITYMACJA
                                        
Co to takiego mLegitymacja?
To dokładnie to samo, co „zwykła” legitymacja szkolna, ale w telefonie. Wszystko dzięki aplikacji mObywatel, którą trzeba będzie ściągnąć na telefon, ( mLegitymacje będą dostępne dla smartfona z systemem Android 7.0 lub nowszym albo iPhone'a z systemem iOS w wersji 15 lub nowszej). Mobilna wersja legitymacji szkolnej będzie uzupełnieniem jej standardowych form - papierowej lub plastikowej karty.
 
Czym dokładnie jest mLegitymacja?
mLegitymacja, to część aplikacji mObywatel. Co z niej wyczytamy? Przede wszystkim wiek ucznia, informację o tym czy legitymacja jest ważna, a ponadto dane, które można znaleźć na tradycyjnych legitymacjach:
 imię i nazwisko ucznia;
 numer legitymacji;
 datę wydania;
 termin ważności;
 status użytkownika (uczeń);
 datę urodzenia;
 PESEL;
 nazwę i adres szkoły.
Dokument posiada takie zabezpieczenia jak:
  1. Hologram – kolor hologramu zmienia się przy poruszaniu telefonem
  2. Element dynamiczny – flaga na ekranie telefonu faluje
  3. Data wydania legitymacji
  4. Termin ważności legitymacji – oznaczenie czy legitymacja jest ważna (kolor zielony) czy nieważna (kolor czerwony)
  5. Czas okazania w formacie DD-MM-RRRR oraz czas podany co do sekundy
  6. Powtarzający się wzór tła
 
Z mobilnej wersji legitymacji będzie można korzystać w tych samych sytuacjach, co w przypadku „tradycyjnych” dokumentów. Za pomocą mLegitymacji potwierdzimy status ucznia podczas kontroli biletowej. Będzie ona również podstawą do otrzymania przysługujących zniżek. MLegitymacja szkolna to bezpieczne narzędzie, dzięki któremu uczniowie potwierdzą przysługujące im uprawnienia, za pomocą telefonu komórkowego. "Mobilna" legitymacja będzie mogła być wydana uczniowi, któremu uprzednio wydano legitymację szkolną. Okres ważności mLegitymacji będzie tożsamy z okresem ważności wydanej uczniowi odpowiednio legitymacji szkolnej albo e-legitymacji (przedłużenie ważności wspomnianych legitymacji wymagało będzie ponownego wydania mLegitymacji). MLegitymacja będzie unieważniana przez szkołę w przypadku utraty ważności wydanej uczniowi legitymacji szkolnej albo e-legitymacji. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym przechowywana była mLegitymacja.
 
JAK TO ZROBIĆ
Uruchomienie mLegitymację (uczeń):
1.     Zgłoś się do sekretariatu szkoły.
2.     Przez dziennik elektroniczny wyślij  zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG.
3.     Odbierz z sekretariatu kod weryfikacyjny.
4.     Pobierz Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin i wpisać kod aktywacyjny.
Zdjęcia do mLegitymacji możesz zrobić przy pomocy bezpłatnego kreatora
Passport Photo Online oraz PhotoAid.com to nowoczesne kreatory do zdjęć wykorzystujące sztuczną inteligencję. Dzięki temu, Twoje zdjęcia zostaną dostosowane do odpowiedniego rozmiaru. Narzędzia zajmą się także usunięciem tła. Warto dodać, że fotografie spełnią wymagania zdjęcia do legitymacji szkolnej.
Narzędzia ‒ Passport Photo Online oraz PhotoAid.com, udostępnione w ramach akcji charakteryzują się prostą obsługą, która nikomu nie sprawi kłopotów. Z wgraniem zdjęcia lub przygotowaniem nowej fotografii poradzą sobie nawet osoby w wieku szkolnym. Trzeba tylko postępować zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na stronie kreatorów, by szybko i sprawnie przejść przez cały proces.
W momencie wykonywania zdjęcia należy pamiętać o kilku prostych wytycznych, które musi spełniać fotografia do legitymacji szkolnej.
Nie zapomnij o:
- odsłonięciu twarzy,
- równomiernym oświetleniu,
- pozycji na wprost,
- oczach patrzących w obiektyw aparatu,
- odpowiednim kontraście oraz jakości,
Linki do bezpłatnych narzędzi:
https://passport-photo.online/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej
https://photoaid.com/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej
 

Pliki do pobrania