Skład samorządu Uczniowskiego:

• Aleksandra Lange
  • Maryla Piech

Działania Samorządu Uczniowskiego:
  • Ogłoszenie i przeprowadzenie wyborów Rady Uczniowskiej gimnazjum. Wybory były jawne, każdy uczeń miał prawo zagłosować na kandydata. Urna do głosowania stała w stołówce szkolnej, każdy z uczniów otrzymał kartę wyborczą z nazwiskami kandydatów. Wybór Rzecznika Praw Ucznia. Opracowanie planu pracy Samorządu Uczniowskiego. Wypisanie propozycji zgłaszanych przez przedstawicieli SU do planu pracy. Ustalenie harmonogramu zadań i określenie terminów ich realizacji.
  • Podział SU na sekcje, przydzielenie zadań każdej z nich. Zostały utworzone sekcje: kulturalno-dekoracyjna, artystyczna, porządkowa.
  • Opracowanie zasad przeprowadzania losowań. W tym roku szkolnym „Szczęśliwy numerek” losowany jest przez dziennik elektroniczny Librus. Wylosowany „Szczęśliwy numerek” wyświetlany na stronie szkoły na portalu Facebook oraz wywieszany w gablocie SU.
  • Zostały zaktualizowane tabliczki na drzwiach sali lekcyjnych.
  • Od października ruszyła akcja KOLOROWY DZIEŃ. Opracowanie i opublikowanie regulaminu na stronie szkoły oraz w gablocie SU. Wyznaczonego dnia uczniowie ubrani w odpowiedni kolor dostają punkty dodatnie. Z każdym miesiącem przybywa biorących udział  akcji uczniów, co zachęca pozostałych. W zabawie biorą udział także nauczyciele.
  • Przygotowanie i przeprowadzenie wróżb andrzejkowych na dyskotece szkolnej.
  • Na portalu Facebook została założona strona szkoły, gdzie były umieszczane szczęśliwe numerki, wszelkie aktualności, ogłoszenia, wydarzenia szkolne. Były wstawiane zdęcia z imprez i akcji szkolnych oraz publikowane osiągnięcia uczniów gimnazjum.
  • Przygotowanie uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zamieszczenie życzeń okolicznościowych w gazetce szkolnej, gablocie ściennej SU i na stronie internetowej Facebook.
  • Konkurs na najładniejszą gazetkę o tematyce patriotycznej. Regulamin, wyniki oraz zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej oraz w gablocie ściennej SU.
  • Dekoracja świąteczna szkoły. Świąteczne życzenia dla pracowników i uczniów.
  • Zorganizowanie zabawy karnawałowej dla uczniów.