Szkoła Podstawowa nr 4
im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie

2015/2016

Akcja charytatywna „Pomóż dzieciom z Subuki iść do szkoły”
W listopadzie odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna, podczas której udało nam się pomóc dzieciom z Kenii iść do szkoły. Placówka, do której uczęszczają dzieci znajduje się w Subuki, oddalonej ok. 200 km, od stolicy Kenii, Nairobi. Szkoła prowadzona jest przez siostry zakonne m.in. ,
znaną nam, s. Katarzynę Jakubczak, pochodzącą z parafii św. Wojciecha w Wyszkowie. Do akcji charytatywnej włączyli się uczniowie, nauczyciele oraz wolontariusze naszego gimnazjum. W sumie w grudniu wysłaliśmy do Afryki 1197 złotych. Wszystkim bardzo dziękujemy za dar serca. Dzięki nam kilkoro dzieci otrzyma szkolne mundurki. 

„Nie tylko dla siebie”….16 raz dla Domu Dziecka w Równem
15 grudnia podsumowaliśmy ogólnoszkolną akcję charytatywną „Nie tylko dla siebie” na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Równem koło Tłuszcza.Tego dnia gościliśmy dyrektora tej placówki Pana Jana Nowaka , który odebrał od nas przygotowane prezenty i dziękował wszystkim zaangażowanym. Była to bardzo poruszająca godzina wychowawcza. Usłyszeliśmy, że najważniejsze jest to, że ktoś o dzieciakach pamięta, bo w czasie świąt połowa spośród nich na święta do domów rodzinnych nie wraca. W tym roku w akcję „ Nie tylko dla siebie” zaangażowały się prawie wszystkie klasy, często rezygnując z własnych mikołajkowych prezentów. Zebraliśmy kwotę 3439 złotych , za którą zakupiliśmy prezenty dla 30 osób w wieku od 3 miesięcy do 19 lat. Dodatkowo dla chłopców przekazaliśmy sprzęt sportowy, dla dziewczynek żelazko. Wsparliśmy też finansowo stowarzyszenie „Pomóż dzieciom” działające przy tej placówce, przekazując 430 zł na organizację wyjazdu letniego do Holandii. W akcję zaangażowali się tez absolwenci szkoły, uczniowie I klasy o profilu lingwistyczno-humanistycznym z Zespołu Szkół nr 3, przygotowując dla każdego wychowanka paczkę ze słodyczami.