Szkoła Podstawowa nr 4
im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie

Dzień Bezpiecznego Internetu

14.02.2021
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (DBI) 9 luty 2021
 
Międzynarodowe święto, ustawione w 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej, obchodzimy w pierwszej połowie lutego. Celem DBI jest przede wszystkim podejmowanie wszelkich działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie oraz promowanie właściwego korzystania z zasobów internetowych. Organizatorem święta w Polsce jest Polskie Centrum Programów Safer Internet (PCPSI). 
W naszej szkole z okazji tego dnia zostały przeprowadzone następujące zadania:
Przygotowanie plakatów promujących przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w sieci, które zostały rozwieszone w całej szkole. Uczniowie klas starszych z 6A, 6B i 7A pod kierunkiem nauczyciela informatyki przygotowali i przeprowadzili lekcje połączone z zabawą w śród klas młodszych. W klasie 1A, 2B i 3A i podczas zajęć na świetlicy, na których uczyli dzieci przestrzegania zasad bezpiecznego zachowania w sieci. Uczniowie przygotowali kolorowanki, karty pracy i nawet nagrody. Dzieci słuchały swoich starszych kolegów z wyraźnym zainteresowaniem. 
Zobacz galerię zdjęć!
11 lutego niektórzy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konferencji ASY INTERNETU. Konferencja Asów Internetu odbywa się w tym roku w Polsce po raz pierwszy i była adresowana dla nauczycieli szkół podstawowych, uczniów i rodziców, bo razem mamy moc zmieniania Internetu w coraz lepsze i bezpieczniejsze miejsce dla wszystkich.

Jolanta Sieńkowska