Dzień Flagi

04.05.2021

2 maja w Polsce obchodzony jest  jako Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Dzień Flagi obchodzony jest między dwoma świętami: Świętem Pracy oraz Świętem Uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Święto Flagi uchwalone zostało, aby popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Polskie barwy narodowe widniejące na fladze państwowej kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci, stanowiąc jeden z ważniejszych elementów naszej tożsamości narodowej.Flaga Polski według obowiązującej normy to prostokąt o proporcjach boków 5:8, podzielony na dwa poziome pasy: biały u  góry i czerwony u dołu.

Aby uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 do wzięli udział w akcji  - „Zdjęcie z  flagą” , polegającej na   wykonaniu zdjęcia na tle flagi, z flagą, itp.