Europejski Tydzień Kodowania

07.11.2018
EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka programowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom, rozwijać wiedzę na temat działania technologii, a także zdobywać umiejętności w celu zgłębiania nowych pomysłów i opracowywania nowych innowacji. W naszej szkole w ramach akcji uczniowie klas pierwszych, czwartych i klasy piątej programowali ozoboty, a także tworzyli gry w programie Scratch. Doceniamy pomoc nauczycieli, którzy koordynowali akcję (Agnieszka Pałka, Jolanta Sieńkowska, Maryla Piech, Agnieszka Wińska), ale również na szczególne uznanie zasługuje wsparcie uczniów z klasy 3b, którzy aktywnie włączyli sie i  wspierali nauczycieli podczas lekcji kodowania, pomagając przy młodszych kolegach i koleżankach (Oliwier Ciskowski, Anna Krucińska, Adrian Więcek, Julia Piaścińska).