Konkurs kulinarny pt. „Jemy zdrowo, kolorowo”

26.04.2018
26.04.2018 uczennica klasy 7b - Martyna Pałka ze swoją mamą zdobyła pierwsze miejsce (w kategorii klasy siódme szkoły podstawowej oraz pierwsze i drugie klasy gimnazjum) w powiatowym konkursie kulinarnym pt. „Jemy zdrowo, kolorowo”. Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wyszkowie, zaś współorganizatorami: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Warszawie oraz Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Wyszkowie.

Zadaniem uczestników konkursu było:
- opracowanie przepisu kulinarnego na zdrowe danie kolacyjne składające się z produktów zawartych w opracowanej przez uczestnika recepturze z uwzględnieniem różnego rodzaju kasz, warzyw, owoców, oraz innych zdrowych i cennych dla organizmu ludzkiego dodatków np. orzechów, pestek, nasion, ziół, przypraw itp.
-wykonanie swojej propozycji zdrowego dania w czasie finału konkursu pod okiem komisji konkursowej.

Martyna wraz z mamą przygotowały: sałatkę warstwową z brokułem i ryżem, zielony koktajl ze szpinakiem i mango oraz batoniki owsiane z żurawiną i jagodami Goji. Danie i przekąska bardzo smakowały członkom komisji konkursowej, a także została doceniona estetyka jego podania.

Szkolnym opiekunem konkursu była pani Ewa Nowak-Kowalska. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.