Konkurs Literacko-Artystyczny "Białe kwiaty"

09.06.2021
W związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie zorganizowało Konkurs Literacko-Artystyczny „Białe kwiaty (II)”. W konkursie literackim uczestnicy mieli za zadanie napisać utwór (do wyboru: wiersz, nowela, reportaż, scenka dramatyczna) inspirowany twórczością C.K. Norwida.

Konkurs miał rangę konkursu ogólnopolskiego.

W kategorii wiekowej –  szkoły podstawowe  klasy VII – VIII – laureatami zostali uczniowie naszej szkoły :
II miejsce  zajął uczeń klasy 8 – AMADEUSZ KAMIŃSKI ;
III miejsce   - uczennica klasy 8 – AMELIA ROGULSKA.

Amadeusz napisał utwór  pt. „Współczesna piosnka”  inspirowany tekstem C. K. Norwida „Moja piosnka [II],  zaś Amelia utworzyła wiersz pt. „Cisza” inspirowany dziełem  „Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie ” .
Serdecznie gratulujemy laureatom, którzy w piękny sposób przyczynili się do  popularyzacji twórczości Cypriana Kamila Norwida oraz wartości etycznych w niej zawartych.