Lekcja z projektem EDU ARCTIK prosto z Arktyki

18.06.2018
Uczniowie SP 4 w Wyszkowie wraz z nauczycielem geografii p. Agnieszką Deptułą, przystąpił do międzynarodowego projektu EDU – ARCTIC. Projekt prowadzony jest przez różne instytucje międzynarodowe oraz przez Instytut Geofizyki PAN w Warszawie. W ramach projektu uczniowie szkoły mają możliwość uczestnictwa w lekcjach online prowadzonych ze stacji badawczych z wielu miejsc w Europie, m.in. z Wysp Owczych, czy ze Spitsbergenu. Uzupełnieniem lekcji będzie Polarpedia, encyklopedia internetowa pomagająca zrozumieć procesy zachodzące w Arktyce. Uczniowie mogą również włączyć się w monitoringu przyrody poprzez regularne przesyłanie raportów z obserwacji. W dniu 15 czerwca w szkole odbyły się lekcje prowadzone przez pracowników Instytutu Geofizyki PAN. Wykład „Zlodowacenia górskie w Polsce” zaprezentował dr Jerzy Giżejewski, a „100 pytań do polarnika” i połączenie z Polską Stacją Polarną na Spitsbergenie oraz wywiad z Anną Nadolną (polskim polarnikiem) poprowadziła dr Agata Goździk.