Pomagamy Polakom na Białorusi cz. 2

16.03.2018
16. marca o godzinie 22.00 grupa wolontariuszy z Wyszkowa wyruszyła w kierunku granicy z Białorusią. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Ewa Runo, Agnieszka Laskowska, Ewa Nowak-Kowalska oraz uczennica klasy II c Julia Kowalska.
Po męczącej, bo nieprzespanej nocy dotarliśmy do Grodna, a następnie do małej miejscowości położonej bliżej Polski - Indury.
Przez całą sobotę odwiedzaliśmy domy w których mieszkają Polacy. Byli to najczęściej ludzie starzy, biedni, schorowani i samotni. Rzadko trafialiśmy do domów w których były dzieci. Wręczyliśmy im paczki świąteczne,kartki wielkanocne, wykonane przez uczniów naszej szkoły, a także przywieźliśmy dobre słowo. Z każdym porozmawialiśmy, bo bardzo pragną kontaktów i zainteresowania. To były bardzo wzruszające chwile! Radość była po obu stronach. Wróciliśmy do Wyszkowa 18. marca w późnych godzinach wieczornych, zmarznięci, zmęczeni, ale szczęśliwi, z poczuciem dobrze spełnionej roli.