Projekt "Kino za płotem"

12.06.2019
Dziś, nasi Drugoklasiści zakończyli projekt pt. "Kino za płotem". Były dyplomy i podziękowania. WOK Hutnik zrealizował dla nas znakomitą ofertę edukacji filmowej. Dziękujemy!
Uczniowie biorący w niej udział rozwijali umiejętność poznawania dzieł sztuki, uczyli się rozpoznawać różne teksty kultury, ale nade wszystko, przeżywali dostosowane do swoich możliwości recepcyjnych niesamowite przygody i fantastyczne zdarzenia w filmie. Drugoklasiści, po zrealizowaniu kolejnego programu edukacji kulturalnej, przypominamy w klasie pierwszej był Teatromaniak, teraz Kino za płotem, są gotowi na kolejne kulturalne wyzwania w nowym roku szkolnym!
Projekt obejmował m.in. wspieranie i aktywne korzystanie z lokalnego ośrodka kultury, jakim jest WOK Hutnik. Uczniowie oglądali aktualne filmy, w tym adaptacje lektur szkolnych. Byli "na bieżąco" z repertuarem filmowym odpowiednim dla ich wieku. Ponadto WOK Hutnik zorganizował przy okazji projektu dla naszych Kinomaniaków m.in. Mikołajki, Dzień Dziecka. Maluchy, otrzymywały gadżety filmowe, książeczki, slodycze. Uczniowie oglądali, przy okazji odwiedzin w kinie, wszystkie aktualne wystawy i projekty artystyczne WOK Hutnik. Obecnie edukacja wczesnoszkolna naszej Czwórki jest już zgłoszona, na nowy rok szkolny do ogólnopolskiego programu: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej... Trudno przecenić korzyści płynące z projektu: "Kino za płotem"