Ptaki z mojej okolicy

18.12.2020
Przez dwa tygodnie w naszej szkole trwał konkurs przyrodniczo-ekologiczny „Ptaki z mojej okolicy”, który polegał  na wykonaniu karmnika z materiałów ekologicznych lub surowców wtórnych oraz ulotki informującej czym dokarmiać ptaki zimą. Konkurs zakończył się 11 grudnia. Udział wzięło 23 uczniów z klas I-VIII. Wszyscy wykazali się zdolnościami technicznymi, dużą pomysłowością, a także  wiedzą na temat materiałów ekologicznych, surowców wtórnych oraz upodobań ptaków.

A oto zwycięzcy:

Klasy I-IV
Miejsce 1  – Mikołaj Kijewska 4b
Miejsce 2  -  Julia Kozłowska  1b
Miejsce 3  - Zosia Brejnak  1b
Wyróżnienie – Szymon Skoczeń  1b

Klasy V- VIII
Miejsce 1 – Jakub Falba  8a
Miejsce 2 – Anna Koniarska 8a
Miejsce 3 – Amadeusz Kamiński 8a
Wyróżnienie – Antoni Dzierżanowski 6b

Konkurs organizowali uczniowie z klasy 8a (K. Bajorek,  J. Szczesna, A. Wilczyńska, M. Zając , N.Osowiecka oraz W. Dzierżanowski) pod kierunkiem nauczycielki chemii.

Karmniki zostały zawieszone na drzewach rosnących na szkolnym patio przez grupę uczniów z klasy 7a