Sielski Dom i Ogród

22.09.2022
Uczniowie klas  2c, 3a, 3b odwiedzili cudowne  i malownicze miejsce "Sielski Dom i Ogród". Po powitaniu i krótkiej opowieści o miejscu zostali oprowadzeni po zagrodzie, ciekawych zakątkach ogrodowych szukając ręcznie malowanych aniołów, zamieszkujących różne części ogrodu. Na plantacji lawendy na własnej skórze odkryli właściwości hydrolantu i olejku lawendowego. Zwiedzili muzeum wiejskiego domostwa ze starodawnymi sprzętami oraz muzeum powojennej szkoły podstawowej.  W pięknie udekorowanej, drewnianej stodole odbyły się warsztaty. Uczniowie w dłoniach młócili suszoną lawendę i napełniali nią woreczki, które posłużyły jako zapach do pomieszczeń. Dużą radość wywołało robienie biżuterii z filcu. Było miło, ciekawie i już wiemy, że odwiedzimy jeszcze to miejsce.