23.05.2021
  SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS IV Z POLICJANTEM

20 maja w ramach zajęć „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" odbyło się spotkanie uczniów z klas IV, którzy przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową z kierownikiem wyszkowskiej drogówki aspirantem Danielem TrycemNa początku zajęć Pan aspirant zapoznał uczniów z przepisami dotyczącymi poruszania się na hulajnodze i deskorolce elektrycznej, które weszły z dniem 20 maja 2021r. oraz uświadomił uczniom, że posiadając kartę rowerową będą mogli bez opieki rodziców poruszać się również tymi pojazdami. Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać  na drodze i jak ważna jest znajomość przepisów ruchu drogowego. Policjant omówił sposoby unikania lub pokonywania zagrożeń. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią  elementy odblaskowe oraz noszenie kasku.Uczniowie odpowiadali na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu  przepisów ruchu drogowego i znajomością znaków drogowych, podawali liczne przykłady niewłaściwego zachowania, jak również zadawały pytania. Stróż prawa wytłumaczył mało zrozumiałe przepisy, przedstawił  cenne rady dotyczące bezpieczeństwa  na drodze. Uczniowie dowiedzieli się także  o konsekwencjach łamania prawa. Na koniec zajęć uczniowi otrzymali elementy odblaskowe i kamizelki .