Tradycje i obrzędy polskie - Wielkanoc

22.03.2019
"Tradycje i obrzędy polskie - Wielkanoc" - takie hasło stanowiło motyw przewodni uroczystości przeniesienia praw członka Klubu Przodujących Szkół z Gimnazjum nr 2 na Szkołę Podstawową nr 4 w Wyszkowie w dniu 22 marca 2019 roku. Nasza Szkoła została przyjęta do Klubu w 2016 roku. Jednak na skutek reformy i przekształcenia w szkołę podstawową a także chęci kontynuowania tradycji szkoły Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski podjęli uchwały o kontynuacji przynależności do Klubu.

W piątek 22 marca szkoła przybrała świąteczny wielkanocny wystrój. Licznie przybyli goście mogli podziwiać pięknie udekorowane i bogato zastawione tradycyjne stoły wielkanocne przygotowane przez poszczególne klasy a także wystawę świątecznych kartek. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem pasyjnym ,,W cieniu Jezusa”. Następnie akt przyjęcia do Klubu Przodujących Szkółna ręce dyrektor Ewie Runo, przewodniczącemu Rady Rodziców Grzegorzowi Kuleszy, przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego Oliwierowi Ciskowskiemu przekazała Zofia Grzebisz-Nowicka - przewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. W trakcie uroczystości rozstrzygnięto szkolne konkursy związane z Wielkanocą: na dekorację stołu wielkanocnego, kartę wielkanocną i palmę a zwycięzcom wręczono nagrody. Na zakończenie goście mogli obejrzeć program artystyczny „A tak to niegdyś bywało…”