Wycieczka do lokalnej firmy Mleks

24.04.2024
We wtorek dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do lokalnej firmy Mleks a dokładniej do działu produkcji ciastek. Przed wejściem na zakład wszyscy musieli założyć fartuchy, dzieci dostały namiastkę informacji dotyczących przepisów higieny pracy. Mali obserwatorzy z ogromnym zaciekawieniem wkroczyli na miejsce gdzie wytwarzane są wypieki. Mogli zobaczyć jak powstają np. słomki ptysiowe, które okazały się wielkim przysmakiem. Mieli możliwość uczestniczyć w ich produkcji, obserwacji wypieku a w międzyczasie składania opakowań, do których sami pakowali ciasteczka. Oczywiście jeszcze ciepłe najpierw trafiły do ich brzuszków. Na koniec miłą niespodzianką były upominki przygotowane przez firmę dla każdego dziecka.