Wyszkowskie Dyktando

20.03.2018
"Kochać Ojczyznę to miłować język, miłować język, to nie kalać go błędami''. Pod takim hasłem 20. marca 2018 roku o godz. 12.00 w naszej szkole odbył się gminny etap konkursu ortograficznego Wyszkowskie Dyktando. Była to już jego XVIII edycja. Od początku patronat nad naszym konkursem objęli: Burmistrz Wyszkowa, Starosta Powiatu Wyszkowskiego, a od 2012r. także Mazowiecki Kurator Oświaty. O tytuł Gminnego Mistrza Ortografii rywalizowało 65 uczniów klas siódmych oraz  klas II i III gimnazjum gminnych Szkół Podstawowych z Rybna, Rybienka Leśnego, Leszczydołu Starego, Leszczydołu Nowiny a także ze Szkół Podstawowych nr 1, 2 ,4 i 5 z Wyszkowa.

W wyniku ortograficznej rywalizacji Gminnym Mistrzem Ortografii została:
Maja Pieniążek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie,
II miejsce zajęła Anna Kamieniecka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie,
III miejsce zajęła Weronika Karłowicz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie.

Laureaci a także wyróżnieni uczestnicy, będą reprezentować naszą gminę na etapie wojewódzkim w dniu 10 kwietnia 2018 roku w siedzibie organizatora.
Składamy podziękowania Burmistrzowi Wyszkowa za przyjęcie honorowego patronatu i ufundowanie nagród laureatom. Uroczyste wręczenie zaplanowaliśmy na czerwiec 2018 roku w trakcie Wyszkowskich Dni Nauki.