Znicz dla Westerplatczyka

14.10.2020
4 października Amadeusz Kamiński oraz panie Jolanta Paczkowska i Beata Kamińska spotkali się Władysławem Kałuskimi – synem  nieżyjącego Westerplatczyka Zdzisława Kałuskiego. W imieniu szkolnej społeczności złożyli  kwiaty i zapalili  znicze na grobie Obrońcy Westerplatte. Szkoła od wielu lat opiekuje się grobem kaprala Zdzisława Kałuskiego. Umieściła m.in. Znak Pamięci, który na grobach Westerplatczyków stanowi dowód pamięci, szacunku o bohaterach, patronach szkół, a także okazję do nawiązywania kontaktów z ich bliskimi. W tym roku, działanie to wpisuje się w ogólnopolską akcję „Znicz dla Westerplatczyka” zorganizowaną przez Klub Szkół Westerplatte. Celem tej akcji jest troska i pamięć o Patrona Szkoły.